Серіал «Спадок Терещенків»: Суспільне про 100 років життя топових меценатів держави

Українська історія без Терещенків точно була б неповною.

На замовлення телеканалу Суспільне Культура був відзнятий восьмисерійний документальний серіал «Спадок Терещенків» про чотири покоління української династії, які, здавалося, були викреслені з пам’яті народу за радянської влади назавжди. Перші серії восьмисерійного серіалу вийдуть 28 червня о 22:00 в ефірі телеканалу Суспільне Культура та на діджитал-платформі Суспільного.

«Ім’я Терещенків було фактично забуте. А якщо вони й згадувалися, то з негативного боку, саме як експлуататори трудового народу», — прокоментував кандидат історичних наук, заступник головного редактора «Українського історичного журналу» Олександр Донік.

Автори фільму наголошують, що чотири покоління династії Терещенків не були святими й не підтримували політичний український рух. При цьому Терещенки віддавали 80% статків протягом 150 років поспіль і вклали в Україну мільярди.

«Ми можемо не робити їх через це святими, але ми можемо віддати їм належне і сказати сучасникам: “Будьте такі ж, інвестуйте у свою громаду. Не будьте скнарами, і не будьте безвідповідальними. Ви можете зробити щось схоже для своєї громади”. Можна, як Наталія Терещенко, бути дуже заможною жінкою, закінчити акушерські курси, приймати пологи у дівчат, які не мають засобів на якісну медицину. Вона безплатно це робила», — каже голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

У центрі Києва досі збереглося аж 17 маєтків, повністю або частково побудованих на кошти Терещенків. Інші маєтки та заводи знаходяться у Київській, Сумській та Житомирській областях.

Документальний серіал «Спадок Терещенків» має цінність історичного документа, туристичного путівника, ба навіть історичного прикладу з побудови власного бренду для сучасних підприємців.

«Це подорож на століття назад, щоб віднайти й зрозуміти шлях непересічної родини. Спадок Терещенків. “Чому я не знав цього раніше?” — це питання, що точно залишиться з вами після фільму. Терещенки були одними з найбагатших та найвпливовіших українців свого часу, але були вигнані й забуті на майже сто років. Ми розповімо, чому так вийшло. Також покажемо, який спадок залишила ця родина. Впевнені, що глядачі будуть здивовані», — каже відеограф та продюсер серіалу В’ячеслав Пономарьов.

Yuliya Yarmarkina
Yuliya Yarmarkina

Chief Editor

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>