Підтримаємо бойовий дух з ТНМК – Доми (feat. Ельвіра Сарихаліл) 

ТНМК – Доми (feat. Ельвіра Сарихаліл) 

Доми

Брила до брили, цвях до цвяху, стіна до стіни.

Якщо можеш мене спинити, ну то спини!

Але якщо хочеш, щоби мене тут не було,

доведеться крім мене забрати й моє житло!

У ці воєнні дні український гурт ТНМК презентує ексклюзивний сингл “Доми”. Спочатку ця пісня готувалась до Дня кримського спротиву російській окупації, проте останні події показали, що не варто приурочувати до одного дня, бо сенс змінився. Ми хочемо розказати усьому світу про те, що готові захищати свою землю від агресора.

Концептуальна пісня записана за участі вокалістки Ельвіри Сарихаліл на вірш Сергія Жадана.

Все почалося у серпні 2021 року, відбувшийся тоді інавгураційний саміт Кримської платформи дав поштовх не тільки до суспільно-політичної, а й креативної синергії. На запрошення організаторів заходу легенди українського хіп-хопу Танок на майдані Конґо об’єдналися у студії із кримськотатарською співачкою Ельвірою Сарихаліл. Результатом імпровізованої колаборації став пронизливий трек “Доми” на вірш Сергія Жадана “Як ми будували свої доми?”.

Олег Фагот Михайлюта, фронтмен ТНМК: “З Ельвірою познайомилися вже на студії, бо все це була суцільна імпровізація. Але саме це і стало синергією пісні. Росія знову лишила кримських татар рідних домів, а тепер зазіхає на кожен український будинок, гнилим імперіям завжди всього замало. Замість того, щоб полагодити своє, вони руйнують наше”.

Інструментальна мелодраматика та затята подача Фагота магічно контрастує з фірмовим співом Ельвіри, й у комбінації із глибокою лірикою створює вразливий ефект. Акордеон Шевкета Зморки у приспіві наче дмухає літнім бахчисарайським повітрям в обличчя слухачу. “Доми” відіграє багатьма кольорами та нюансами, але тут немає місця жалю або розпаччю — це саундтрек нестримної волі, мудрості та боротьби за рідний дім. 

Сергій Жадан, літератор та музикант: “Цей текст я написав 2015 року до вистави, присвяченої Криму, людям, які там живуть і які сьогодні змушені залишити свої домівки. У тексті немає якихось політичних реалій: йшлося загалом про дім, як метафору світу, який тебе формує та наповнює, який визначає на все життя твій характер, твої звички, твою поведінку. Написався він швидко, хоча не скажу, що легко – тема біженців, тих, хто став заручниками російської агресії загалом болюча, але варта проговорення та осмислення. Зрештою, цей вірш стосується не меншою мірою і Луганська, Алчевська, Горлівки чи Донецька.”

Тепер ця пісня стосується кожного українця, бо, на жаль, багато  з нас  змушені були і в останні вісім років, і цими днями залишити свої доми, свої вулиці, свої міста. Але доми мають здатність чекати. Головне, щоб у нас усіх було бажання повертатися туди, де на нас чекає наша пам’ять і наша любов. 

Варто відмітити, що всі три креативні компоненти пов’язує одне місто, Харків: фундаційний для ТНМК, альма-матер для випускників місцевої консерваторії Сарихаліл та Фагота, і вже ставший рідним для Жадана. Супроводжує композицію тематичний відеоряд, який побудовано навколо пісочної анімації Катерини Дзюби.

Єднаймося на захист наших домів! Слава Україні!

Валерия Костюнина
Валерия Костюнина

Фотограф, редактор сайта

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>