Як вагітній жінці спокійно виносити дитину під час війни: поради Світлани Арефнії у рубриці «Допомога психолога»

П’ять місяців Україна героїчно протистоїть повномасштабному російському вторгненню. Незважаючи на складний для нашої країни період, життя триває, і багато закоханих пар мріє про дітей. Проте їх зупиняє страх через постійне бомбардування росіянами цивільних в Україні.

У рубриці щоденного дайджесту СТБ «Все буде добре» — «Допомога психолога» — Світлана Арефнія розповідала, як вагітній жінці спокійно виносити дитину під час війни в Україні.

Героїня випуску, Ілона з Дніпра, планувала вийти заміж за хлопця, проте коханий пішов у ЗСУ. Весілля перенесли. Тепер вона дізналася, що вагітна. Хлопець дуже зрадів, а дівчина не знає, що робити. З одного боку, Ілона давно хотіла дитину, а з іншого ― зараз війна, і вона хвилюється, що не час народжувати.

Як вагітній жінці спокійно виносити дитину під час війни, розповіла Світлана Арефнія:

  1. Організм жінки влаштований так, щоб максимально захистити плід від зовнішніх подразників.
  2. Намагайтесь перебувати якнайдалі від військових дій. Якщо ви перебуваєте в зоні бойових дій або в потенційній небезпеці, необхідно покинути це місце. Можливо, виїхати за кордон.
  3. Порахуйте цифри у зворотному порядку ― це допоможе вам заспокоїтись. Якщо ви знаходитеся у стресі, треба навчитися себе заспокоювати. Рахуйте ззаду наперед ― у цей час організм фокусується на цьому.
  4. Аби сфокусуватися на приємному, знайдіть десять різних кольорів навколо себе.
  5. Читайте вголос казки. Уявляйте, що читаєте немовляті.
  6. Під час вагітності кожна жінка сконцентрована на собі та своїй майбутній дитині. Все інше сприймається як другорядне й далеке. Вагітна жінка та молода мама психологічно так захищається, що треба лише намагатися не заважати організму. Будьте у безпеці.
  7. Якщо ви переживаєте, що у новонародженої дитини не буде всіх необхідних речей, можете вже з перших місяців вагітності купувати щось для немовляти. І не зважайте на забобони.
  8. Приєднуйтеся до груп вагітних жінок ― ви отримаєте корисну інформацію та підтримаєте свою емоційну рівновагу.
  9. У житті часто бувають складні періоди, але це не означає, що слід відмовитися від народження дітей і чекати, коли настане добробут.
  10. Повернутися до дружини та дітей ― це потужна мотивація для чоловіків, які зараз на передовій.

Учасником програми може стати будь-який глядач або глядачка, хто відправить своє запитання психологам у спеціальний чатбот у телеграмі @STB_dopomoha_psykholoha_bot.

 

Yuliya Yarmarkina
Yuliya Yarmarkina

Chief Editor

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>