Pianoбой Дмитро Шуров із сином та голівудською акторкою Енн Хеттевей захищали права жінок у Нью-Йорку

26 вересня у Нью-Йорку відбувся Impact Summit HeForShe – щорічний захід для представників міжнародного соціального руху за права жінок та гендерне рівноправ’я у світі. Нашу країну на саміті представляв співак Дмитро Шуров (Pianoбой) із сином Левом, які є амбасадорами руху в Україні.

Енн Хеттевей

– Я – фемініст, бо підтримую жінок у їх бажанні розвиватись на рівних правах з чоловіками. В Україні поки що цей рух тільки набуває сили, і для мене почесно бути одним із перших. Цього року на Impact Summit HeForShe нам із сином пощастило познайомитись з реально впливовими особистостями. Надихає бачити людей, які не тільки говорять, але й творять історію. Дуже багато інформації, фантастична палітра учасників: президенти, королеви, актори і акторки, науковці, бізнесмени, діячі всіх сфер, яким не байдуже, що у світі існує несправедливість. Неабияке враження на мене особисто справили доповіді королеви Йорданії Ранії, президента Ісландії Гвюдні Йоуханнессона та акторки Енн Хеттевей. Тепер маю мрію заграти на наступному саміті – тамтешній рояль мене повністю влаштовує! (посміхається)

Амбасадор руху HeForShe в Україні Дмитро Шуров:
– Чоловіки та жінки народжуються різними фізиологічно та психологічно, але мають рівні права на досягнення своєї мрії, чесну конкуренцію та щастя на свій лад.
– Між жінками та чоловіками є певна синергія, со-творчість на рівних правах 50:50, яка народжує не тільки дітей, але й все решта, що нас оточує.
– Гендер, колір шкіри, національність, віросповідання можуть бути різними, об’єднує людей рівність перед законом.
– Чим більше різних людей, країн, культур бачить дитина, тим краще вона розуміє, що бути інакшим – нормально.
– Стереотипи – застарілі способи бачити світ. Хлопці можуть носити рожеве, а дівчата можуть займатись боксом, якщо вони цього хочуть.
– Колись я хотів зібрати повністю жіночий бенд – барабанщицю, басистку, гитаристку та піаністку. Але на той час у чесній конкуренції виявилось, що хлопці сильніші.
– Я не стидаюсь визнати, що були часи, коли моя дружина заробляла більше за мене та тягнула нашу родину.
– Людина стає гармонійною, коли отримує поровну уваги та любові від обох батьків. Це закладено генетикою, тому я мрію про часи, коли тато у декреті перестане бути в Україні дивом.

Справка:
Рух HeForShe був започаткований у 2014 році, але в Україну прийшов тільки у 2018. HeForShe – це теорія про політичну, економічну та соціальну рівність статей. Світовими адептами є актори Емма Уотсон та Метт Деймон, прем’єр Канади Джастін Трюдо та президент Штатів Барак Обама. Основні проблеми, які вирішує рух: соціальні обмеження жінок та стереотипи щодо них; менша, ніж в чоловіків, зарплатня на аналогічних посадах; насильство та агресія до жінок; менший вплив на політичне життя країн, ніж в чоловіків.
Yuliya Yarmarkina
Yuliya Yarmarkina

Chief Editor

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>