МІША ПАНЧИШИН/PTASHKIN про службу на нулі, 14-годинний бій, контузію й чи повернеться в шоубіз

У проекті СМІЛИВІ український музикант, переможець «Х-фактор»-8, а тепер боєць спецпідрозділу ЗСУ Міша Панчишин (PTASHKIN) розповів про службу на фронті в найгарячішій точці в напрямку Луганської області, контузію і як вирвався із взводом з оточення російських окупантів. Розповів, як після нуля адаптується до життя в Києві та чи повернеться до музикальної кар’єри.

Про рішення піти воювати

Як вони могли торкатися наших жінок – от, що мені дуже сильно не подобається. От чому я пішов їх вбивати. Чому вони брали силою наших жінок. Це мене змотивувало найбільше взяти в руки зброю.

Я сумую за концертами. Але я чоловік. У мене є руки й ноги. У той день муза мовчала, я не хотів співати. Я би собі не зміг пояснити в голові, як хлопець-спортсмен може зараз сидіти писати музику, а не воювати.

Про 14-годинний бій на сході та оточення ворогом

У той день ми стояли 6 днів під плотним обстрілом. По нас били з усього чого тільки можна: танки, міномети, савушки. Два рази над нами вертоліт підіймався. У мене була зіна з 2 по 4 ранку. Потім йду будити свого побратима Іоанна Зєнкова й починається шквал вогню по нам з автоматів. Абсолютно з усіх сторін. Навколо нас бути росіяни.

Ми біжимо в лівий окоп перевірити, можливо, на нас наступають. Ми узстраємо по дорощі «орка». тільки ми його вбиваємо, починається м’ясорубка на 14 годин. Нас мало людей, одразу в рацію покликали підкріплення. Це була просто м’ясорубка, тоді й нашому побратиму прямо в окоп залітає міна. Ми через 14 годин виходимо з того бою, я просто падаю в обморок та прокидаюсь через пару годин. І знову в бій.

 

Про пісню, що народилась на службі

Я якраз день перед тим як їхати на фронт, написав пісню. Я в окопах у голові прокручував цю пісню всі дні. Нам такі строки:

Якби ж то я знав, що завтра війна

Якби ж то я знав про зміну життя

Візьму автомат і з побратимами в ряд

Врятую дітей, врятую дівчат

Коли в нас були бої, я її наспівував. Воно мені в голові допомагало. Моя мама так робить, Вона миє посуд, прибирає й завжди співає пісні вголос. І мені це допомагало там із розуму не зійти. Бо там дуже важко виживати в тих окопах. І замість того, аби не думати про смерть і наші втрати, і прокручував у голові музику.

 

Чи повернеться в шоубіз

Зараз дуже хочеться писати музику. Я багато там побачив, на нулі. І хотілось би перевести то в риму. Але в мене зараз є обов’язок – я його виконую. Звичайно, хотів би далі почати музикою займатися.

 

Повне інтерв’ю дивіться в проекті «Сміливі»: https://www.youtube.com/watch?v=368JBNN0PmU&t=71s

 

Yuliya Yarmarkina
Yuliya Yarmarkina

Chief Editor

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>